Tags

, , , , , , , , , , , ,

DSC_7785

 

Bahar neredeyse bitmek üzere: sadece bir ay daha! Hava bir açıyor bir kapıyor, ne giyeceğimizi bilemiyoruz. Ama açan çiçeklerin, taze meyvelerin, otların, çiçeklerin, masmavi gökyüzünün tadını çıkarma zamanı!

Spring will end soon: just one month left! Weather changes all the time, we are very confused what to wear. But it is time to enjoy lovely flowers, fresh fruits, herbs and blue sky!

DSC_7822

 

Sevdiklerinizle toplanıp bahçede güzel akşam yemekleri yeme zamanı geldi bile. Hava serinledikçe üzerine alacağınız hırka, battaniye ve şallar sizi sıcak tutacaktır. Gecenin sonunda baharın getirdiği meyvelerle süsleyeceğiniz pavlova ağzınızı tatlandıracaktır.

It’s time to gather and have outdoor dinners with your loved ones. Cardigans and blankets will keep you warm during cool spring nights. Pavlova with fresh spring fruits will make your night full of delights.

DSC_7798A

Bezeyi daha önceden hazırlayabilirsiniz. Hava almayan bir yerde saklamanız yeterli. Kremasını ve meyveleri kullanacağınız gün hazırlamanız yeterli. Yemek sonrasında birleştirmek için vaktiniz olucak. Kremayı ekleyince üzerine meyveleri yerleştirin ve biraz da pudra şekeri ekleyin.

You may prepare meringues days earlier, just do not forget to keep them in airtight container. At the day of dinner party, prepare cream and fruits. After dinner, you will have time to prepare plates: put meringue, add cream and fruits and sprinkle some powdered sugar.

DSC_7799A

 

Bolca hazırlamayı unutmayın, çünkü bir tabak kimseye yetmez!

Do not forget to prepare lots of portions, because one plate wont be enough!

Advertisements