Tags

, , , , , , , , , ,

Urla, İzmir-Çeşme yolun üzerinde mutlaka uğranılıp tadının çıkarılması gereken bir yer.

Urla, on İzmir-Çeşme road, a stop to make you feel better.

Öğle yemeği öncesi, bu güzel manzaraya karşı kahve molası verilebilir.

Before lunch, you may have a nice coffee break.

Öğle yemeği için Yengeç Restoran tercih edilebilir. Bir çok mezeye sahip, seçmesi çok zor. Ahtapot ve balık ciğeri çok lezzetli. Akşam yemeğinde de denemek çok keyifli olabilir.

For lunch, you may choose Yengeç Restoran. This restaurant has a lot to offer. Please try fish liver, if they have it. It may be an excellent choice for dinner too.

Daha sonra Urla merkeze uğrarsanız, Serap Konal’ın muhteşem lezzetlerini tadabilirsiniz. Biz uğradığımızda bademli sakızlı kurabiyelerden ve minik tahinli susamlı kurabiyelerden aldık. Tam çıkarken Serap hanım elimize fırından yeni çıkmış ıspanaklı el açması böreklerden tutuşturdu. Bir dahaki sefere Urla merkezde daha çok vakit geçirip, Konal fırınını keşfetmek, Serap hanım’ın elinden daha çok lezzet tatmak istiyorum.

After lunch, if you go to Urla city center , you may taste Serap Konal’a wonderful delights. When we went there, we bought mastic-almond cookies and little sesame-tahini cookies. When we are leaving, Mrs. Serap gave us two generous slice of spinach pastry coming out from oven. Next time, I would like to have more time in Urla center and I would like to discover Konal bakery with all the delights of Mrs. Serap.

Urla’da daha keşfedilecek çok yer var: hep uzaktan sipariş verdiğim Ayerya Rüzgarlı Vadi Organik Tarım Çiftliği, Urlice bağları.

There are so many things to discover at Urla: Ayerya Rüzgarlı Vadi Organic Farm (an amazing goat farm run by Pelin Ömüroğlu) and Urlice Vineyards.

Advertisements